Čo očakávate od kvalitnej realitnej kancelárie?

10. september 2018

Čo očakávate od sprostredkovania predaja cez realitnú kanceláriu? Toto je jedna z otázok, ktorú som si kládol, keď som chcel predať svoju chatu. Tých otázok bolo viac.

Pomôžem Vám zorientovať sa a možno sa tak vyhnete zdĺhavému prieskumu, aký som sám robil, než som dospel k záveru, že je lepšie predávať a nakupovať cez realitnú kanceláriu. Samozrejme je veľmi dôležité vybrať si správne.


7 vecí, ktoré vás budú pri kúpe pozemku zaujímať

22. august 2018

Možno práve v tejto dobe riešite otázku kúpy pozemku. Máte svoju predstavu o dome, aký si chcete pre svoju rodinu postaviť a na stavbu Vám chýba už iba pozemok.

Máme pre Vás niekoľko informácií, čomu sa vyvarovať a na čo pri kúpe pozemku prihliadnuť viac...


Prečo si nehnuteľnosť nepredávať sám a využiť služby realitnej kancelárie?

22. marec 2018

Som dosť vyťažený človek a preto mám rád určité pohodlie. Napríklad v podobe kvalitných služieb. Poviem Vám to na príklade prezúvania pneumatík na aute.

Sú muži, ktorí si sami radi prezúvajú auto na letné a zimné pneumatiky. Aj ja to viem urobiť a aj tak to nerobím. A hneď Vám poviem prečo...


Ako si správne vybrať realitného makléra?

16. marec 2018

Hľadali ste už niekedy opravára. Ja nedávno. Pár týždňov dozadu sa nám rozladila čistička vody. Sadol som za počítač a zadal som hľadať opravára. Množstvo odkazov, aké sa mi objavili boli skoro nepreberné. Samozrejme som videl aj niekoľko katalógov s menami a názvami firiem. Ako sa v tej spleti firiem a mien orientovať?...


Projekt Zelená Domácnostiam

10. marec 2018

Možno ste už počuli o projekte Zelená Domácnostiam. Tento projekt predstavila Slovenská Inovačná a Energetická Agentúra (skratka SIEA) ešte v roku 2015. Jedná sa o projekt štátnej podpory pre kúpu zariadení obnoviteľných zdrojov. V projekte Zelená Domácnostiam ide o podporu inštalácií malých zariadení, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie v rodinných a bytových domoch. Podpora sa realizuje prostredníctvom európskych fondov a štátneho rozpočtu...


Home staging

2. marec 2018

Možno ste už niekedy počuli výraz home staging. My v realitnej kancelárii Do Domčeka nemáme veľmi v obľube ohurovať ľudí cudzími slovami. Prečo teda používame anglický názov namiesto slovenského? Názov home staging používame , pretože slovenský preklad by napovedal ešte menej. Režírovanie domu alebo domáce inscenovanie. Čo to je a ako to súvisí s nehnuteľnosťami? A prečo sa čoraz častejšie tento anglický výraz objavuje v ponuke rôznych realitných agentúr? Odpoveď na tieto otázky Vám radi zodpovieme.